logo
Zásady péče o pacienty se stomií
11.05.2024

Zásady péče o pacienty se stomií

Zásady péče o pacienty se stomií a druhy a způsoby používání stomických pomůcek předvedla studentům 1.DVS sestřička Kateřina Knotková. Děkujeme za spolupráci.

Soutěž mladých zdravotníků
09.05.2024

Soutěž mladých zdravotníků

Prestože počasí nepřálo,  Soutěž mladých zdravotníků, pořádanou ČČK MB zvládli všichni s úsměvem. Této akce se naši žáci účastní pravidelně a doprovázejí hlídky ZŠ po jednotlivých stanovištích. Tento rok se zapojily třídy 3. PA a 1. PB.

Zámek Mníšek pod Brdy a Čapkova Strž
08.05.2024

Zámek Mníšek pod Brdy a Čapkova Strž

V úterý 7. 5. se skupina nadšenců ze 3. ročníků, doplněná o zájemce z ostatních ročníků, dokonce ještě i těch maturitních, vydala za literárně dějepisnými poznatky do zámku v Mníšku pod Brdy a do Památníku Karla Čapka na Strži u Staré Huti.
Počasí nám sice nepřálo, ale naše parta si dobrou náladu zkazit nedala. Vyrazili jsme v brzkých ranních hodinách a v 10 hodin jsme již pochodovali k bráně malého zámečku v Mníšku pod Brdy, který má kořeny sahající až do 13. století, kdy byl postaven jako hrad, později přestavěn na renesanční zámek. Nám tak trochu dokonce připomínal i Popelčin Moritzburg ve velmi zmenšené podobě. Majitelé se zde střídali, zámek byl upravován. Nechali jsme se provést historií s velmi příjemnou průvodkyní, která nás provedla radostmi, strastmi i drby ze života zdejší šlechty i poddaných. 
Připomněli jsme si i příběhy školáka Káji Maříka, jehož dobrodružství se odehrávají právě    v tomto místě, a jeho autorku Marii Černou známe pod mužským pseudonymem Felix Háj. 
No a pak jsme se vypravili na místo, do kterého se zamiloval Karel Čapek, my se mu vůbec nedivíme, protože mu bylo místem pro tvorbu, odpočinek, relaxaci při práci, zahradničení, také místem pro setkávání s přáteli a mohl zde být v kontaktu s přírodou obklopen mnoha svými milovanými zvířaty.
Místo nás nadchlo, měli jsme také štěstí na mladou nadšenou průvodkyni, která si naši skupinu moc chválila, protože studenti reagovali na dotazy o Karlu Čapkovi briskně, takže si tahle partička vysloužila pochvalu za znalosti, příjemné chování a zájem. To nás učitele vždycky potěší. 
A i když nás deštivé počasí provázelo i na zpáteční cestě do Mladé Boleslavi, všichni jsme se v téměř podvečerních hodinách vrátili spokojeně unavení, obohaceni o nové zážitky a zkušenosti a samozřejmě se těšíme na příště.

Transplantační program v ČR
02.05.2024

Transplantační program v ČR

Dnes dne 30. 4. 2024 studenti 2. ročníku VOŠZ navštívili IKEM v Praze s tématem “Transplantační program v ČR”. Děkujeme všem pracovníkům IKEM za vlídné přijetí.

Lázeňské město Poděbrady
26.04.2024

Lázeňské město Poděbrady

Ve středu 24.4.2024 třídy 3.PA, 3. PB a 2. OŠ navštívily lázeňské město Poděbrady. Seznámily se s možnostmi léčebných lázeňských pobytů, ochutnaly ozdravnou minerální vodu i tradiční lázeňské sušenky.

Učím se učit
25.04.2024

Učím se učit

Koncem dubna přijel na naši školu pan Stehlík s programem "Učím se učit." Náplní přednášky bylo mimo jiné sebepoznání žáka, styl učení, chyby při učení, samostatnost v učení a motivace. Žáci se tako seznámili s některými inovativními styly učení.

Ambassador schools together  2024
23.04.2024

Ambassador schools together 2024

Ve dnech 18.-21.4.2024 se tým junior a senior vyslanců EPAS zúčastnil mezinárodní studentské konference "Ambassador schools together  2024" pod záštitou Evropského parlamentu v rakouském Grazu. Během prvního dne byli studenti namícháni do skupin s ostatními chorvatskými, slovinskými, slovenskými a rakouskými junior vyslanci. Během celé čtyřdenní konference se pak takto účastnili různých workshopů a plnili úkoly vztažené především k nadcházejícím evropským volbám. Celá akce probíhala v angličtině a studenti předvedli skvělou připravenost jak po jazykové, tak po vědomostní stránce. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy v rámci celé Evropské unie! 

Odborné stáže - Poprad
22.04.2024

Odborné stáže - Poprad

Během odborné stáže zaměřené na rozvoj kompetencí praktických sester v péči o pacienty s respiračními chorobami prožili naši žáci několik zajímavým dní. První den jsme zejména poznávali atmosféru města. Následující den byl plný návštěv a zážitků - odborná exkurze v Národním ústavu pro léčbu tuberkulózy a respiračních chorob u dětí v Dolním Smokovci, Národní ústav tuberkulózy, plicních chorob a hrudní chirurgie Vyšné Hágy. Na závěr jsme ještě před odjezdem domů zavítali na Štrbské pleso, abychom zakončili naši stáž v krásném prostředí.

Den mezipředmětové spolupráce
16.04.2024

Den mezipředmětové spolupráce

Dne 16.4. proběhl na naší škole den mezipředmětové spolupráce zaměřený na téma Evropské unie, kterého se zúčastnily všechny ročníky. Akce se zdařila nad očekávání. Skupiny studentů rotující mezi různými stanovišti plnily úkoly související s EU. Na závěr došlo k vyhlášení nejlepšího stanoviště a tří nejlepších skupin.

Severní Itálie
04.04.2024

Severní Itálie

Zájezd za skvosty severni Itálie - Havlíčkův Brixen, krásy Merana a Bolzano po stopách Ötziho, bylo moc krásně.

Příběhy našich sousedů
01.04.2024

Příběhy našich sousedů

Dne 18.3.2024 se na Obchodní akademii v Mladé Boleslavi konala závěrečná prezentace osmi týmů složených z žáků základních škol a ze studentů středních škol Mladoboleslavska. Jednotlivé týmy v rámci projektu Příběhy našich sousedů představily své pamětníky.Tento projekt patří pod záštitu organizace Post Bellum a za více jak dvacetiletou éru žáci představili už stovky zajímavých příběhů.
Za naši školu v tomto projektu pracovaly studentky ze třídy 1.PA- Lenka Faltusová,Eliška Klabanová,Ester Vetešníková a Olga Zobinová pod vedením paní učitelky Marcely Domalípové. Během půlročnípráce se několikrát setkaly s benáteckou rodačkou paní Vendulkou Buriánovou,aby zachytily všechny důležité mezníky z jejiho už celkem dlouhého života.Paní Vendulce je totiž přes 95 let a celý život zasvětila Sokolu.Stále cvičí a je plná elánu a optimismu, a tak je důkazem toho, že sokolské heslo - ve zdravém těle,zdravý duch,platí stále.
Pokud by vás zajímal její příběh nebo i osudy ostatních pamětníků,mrkněte na stránky - pribehynasichsousedumladoboleslavsko2023/2024.

Anděl páně
01.04.2024

Anděl páně

V rámci projektu OP JAK se žáci vypravili do Hudebního divadla Karlín v Praze, kde navštívili muzikálové představení Anděl páně. Byla to velkolepá podívaná a domů jsme si všichni odvezli krásný zážitek.

Semiramis
31.03.2024

Semiramis

Naši školu v březnu navštívili pracovníci z neziskové organizace Semiramis. Uspořádali přednášky pro studenty čtvrtých ročníků, ve kterých vysvětlili studentům náplň své práce. Organizace se zabývá především terciální prevencí, poskytuje pomoc drogově závislým lidem. 

Klinika infekčních nemocí FN Bulovka
24.03.2024

Klinika infekčních nemocí FN Bulovka

Žáci 4.PB, 4.PA a 3. DVS navštívili Kliniku infekčních nemocí FN na Bulovce. Měli jedinečnou možnost vidět pracoviště ČR, které je vybavené zařízením pro izolaci a léčbu pacientů s vysoce nebezpečnou nákazou či podezřením na ni. Děkujeme za exkurzi, byla úžasná.

Signál radio
15.03.2024

Signál radio

Čtyři studentky ze třídy 1.PA (jmenovitě Lenka Faltusová,Eliška Klabanová,Ester Vetešníková a Olga Zobinová) si v rámci projektu Post Bellum - Paměť národa vyzkoušely práci reportérů, když v úterý 27. února natáčely  Reportáž o svém vybraném pamětníkovi v Radiu Signál. Naše studentky sledovaly životní příběh paní Václavy Buriánové z Benátek,celoživotní sokolky,která ve svých téměř 96 letech svou energií,elánem a optimismem předčí leckteré i o desítky let mladší.

Semináře pro veřejnost
13.03.2024

Semináře pro veřejnost

Těšíme se na vás 

Dům péče ČČK Mladá Boleslav
13.03.2024

Dům péče ČČK Mladá Boleslav

Dne 12.3.2024 třída 2.PB navštívila Dům péče ČČK v Mladé Boleslavi. Zdravotnickým lůžkovým zařízením hospicového typu, nás provedla zkušená všeobecná sestra Martina Sládková. Děkujeme tímto vedení a personálu za umožnění tak zajímavé exkurze. Žáci určitě využijí poznatků k dalšímu studiu na naší škole.

ARO
05.03.2024

ARO

Vrchní sestra Bc. Oxana Kažmírová představila ARO a specifika péče na tomto pracovišti maturantům třídy 4.PA

Centrum PARAPLE
25.02.2024

Centrum PARAPLE

Děkujeme Centru Paraple za odbornou exkurzi a představení tohoto jedinečného zařízení v ČR maturantům ze 4.PA.

Odborné semináře pro veřejnost
24.02.2024

Odborné semináře pro veřejnost

Těšíme se na vás. 

Kontakty

  Boženy Němcové 482
Mladá Boleslav 293 01

Adresa pro úřední podání
szbmb@kr-s.cz

+420 326 327 144
info@szsmb.cz
www.szsmb.cz

IČ: 00066711
účet: 8332181/0100 KB a.s.

Kde nás najdete:
mapa
virtuální prohlídka

logo

Zřizovatelem školy je Středočeský kraj

logo logo logo

Napište nám

logo

Zřizovatelem školy je Středočeský kraj

more hintsfake iced out watchesnettoyage coque telephonephone case storeelf bar summertime flavorphone case designfind here